Çene kisti ameliyatı nedir?

Yumuşak dokuda  veya kemikte yerleşim gösteren, etrafı doku ile kaplanmış boşluklar “kist” olarak tanımlanır.Ağrı veya şişlik nedeniyle farkedilebilir veya hiç farkedilmeden büyük boyutlara ulaşabilir.Doğru tanı klinik muayene v radyografik bulgular birlikte değerlendirilir.Kistin bulunduğu bölgeye ve boyutuna göre uzman çene cerrahı tarafından alınması gerekir.

Çene kistleri alınmadan bırakılsa ne olur?

Çene kistleri genellikle iyi huylu ve yavaş büyüyen oluşumlardır fakat gerekli zamanda müdahale edilmezse büyük boyutlara ulaşabilir. Çene Kemiğini deforme edebilir kötü huylu tümörlere dönüşebilir.

Çene kisti ameliyatı ağrılı bir işlem midir?

Çene kisti ameliyatının diş çekimi veya implant tedavisinden bir farkı yoktur. Lokal anestezi ile ağrısız bir şekilde alınabilir. Uzman çene cerrahı tarafından reçete edilen ilaçlarla ve kontrollerle iyileşme süreci başarılı bir şekilde tamamlanır.Alınan parça patoloji laboratuvarına gönderilir. Hastanın isteğine ve kistin büyüklüğüne bağlı sedasyon veya genel anestezi ile çene kisti ameliyatı ağrısız bir şekilde yapılabilir.

Çene kist ameliyatı sonrası süreç nedir?

Çene kisti ameliyatı sonrası uzman çene cerrahı tarafından reçete edilen ilaçlar dikkatle kullanılmalıdır. Ağız hijyenine dikkat edilmeli, kontrollere düzenli olarak gelinmelidir. Cerrahi işlem yapılan bölgeyi zedeleecek hareketllerden kaçınmalı darbe gelmesi önlenmelidir. Bazı kistlerin tekrar etme olasılığı fazladır.Yıllık kontrollere düzenli olarak gelinmelidir.

Çene kist ameliyatı fiyatları nedir ?

Çene kisti ve diş kisti ameliyatı fiyatları  ile ilgili detaylı bilgi almak için 0216 362 77 77 numaralı telefonlardan bize ulaşabilir,ücretsiz muayene randevusu alabilirsiniz.