İmplant diş tedavisi nedir ?

İmplant diş tedavisi bir yada daha çok diş kayıplarında diş eksikliğini  tamamlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir. Uzun yıllardan beri kullanılan Titanyum materyalinden üretilir ve tamamen vücuda uyumlu (biyo uyumlu) doku dostudur.Titanyumun kemiğe bağlanması ve dayanıklılığı çok iyidir.İmplant diş yerleştiridikten sonra çene kemiğiyle kaynaşır ve vücudun bir parçasına haline gelerek bir ömür boyu kullanılabilir.

İmplant diş tedavisi nasıl uygulanır, tedavi süreçleri nasıldır?

İmplant tedavisi diğer diş tedavilerinde olduğu gibi( dolgu,kanal tedavisi,diş çekimi ) lokal anestezi uygulanarak yapılır. Hastanın tercihine göre sedasyon (uyku hali) altında da yapılabilir. Tedavi sırasında herhangi bir ağrı hissedilmemektedir. İmplant diş tedavisi günümüzde artık çok kolay ve ağrısız bir uygulamadır.

İmplant yerleştirildikten sonra kemikle kaynaşması için 3 ay kadar beklenir.Bu süre hastanın yaşı ve sağlık durumuna göre değişiklik gösterebilir. Kemik açısından yetersiz olan hastalardasinüs lifting uygulanmış veya kemik tozu kullanılmış ise yapılan implantlarda bekleme süresi 6 aya kadar uzayabilir.Bu süre sonunda ölçü alınıp implant üstü protez diş yapılır. İmplant diş bakımı iyi yapıldığı taktirde ömür boyu kullanılabilir.

İmplant tedavisinin en büyük avantajı diş eksikliğinde komşu dişlere herhangi bir müdahale yapılmadan diş eksikliğinin tamamlanmasıdır.normalde sabit bir köprü yapılırken komşu dişler kesilmek zorundadır. İmplant diş tedavilerinde komşu dişlere zarar verilmez

Hastanın çiğneme fonksiyınu ve estetiği geri kazandırır. Kendi doğal dişiniz gibi kullanabilir güvenle gülümseyebilirsiniz.

İmplant diş tedavisi kemik kaybını önler

İmplant diş tedavisi  zor mudur?

Lokal anestezi uygulanarak yapılan implant diş tedavisi tamamen ağrısız ve  kolay bir işlemdir. Operasyon sonrası reçete edilen ilaçların kullanılması ve iyi bir ağız hijyeniyle iyileşme süreci kolay bir şekilde tamamlanır.

İmplant diş tedavisi sonrası yüzüm şişer mi ? Ağrım  olur mu?

Yanakta hafif bir şişlik ve renk değişikliği beklenebilir ilk 24 saat uygulanan soğuk kompres uygulamasıyla bu süreç kolayca atlatılıp Uzman çene cerrahı tarafından uygulanan implant diş tedavisi sonrası dikkat etmeniz  gereken kurallar anlatılacaktır.Önerilen ağrı kesici ilaçlar ilk gün oluşabilecek ağrıyı kontrol altına alacaktır.Sigara tüketimi ilk gün önerilmemektedir

İmplant tedavisinin, köprü kaplama diş tedavisi ile karşılaştırıldığında avantajı nedir ?

Tek veya birden çok diş eksikliğinden köprü yapımında boşluğun önündeki ve arkasındaki komşu dişlerin kesilmesi ve küçültülmesi gerekmektedir. Fakat implant diş tedavisinnde komşu dişlere herhangibir müdahale yapılmadan sadece eksik diş yerine implant uygulanarak diş eksikliği tamamlanmış olur böylece komşu dişlere hiç bir şekilde zarar verilmez

En iyi implant markası nedir?

Diş kaybı durumunda implant tedavisinden faydalanabilirsiniz.implant diş kökü görevi görür estetik ve fonksiyonel ihtiyacı doğal diş gibi karşılar İmplantın yüzey özellikleri ,teknolojisi ve dizaynı implantın başarısı için oldukça önemlidir.Doğru planlanmış ve iyi bir teknikle Uzman çene cerrahı tarafından uygulanmış bir implantın tedavi sonrası iyi bir ağız hijyeni ve düzenli kontrollerle ömrü yaşam boyudur.

Kliniğimizde uzun yıllardır kullandığımız uzman çene cerrahı tarafından dünya çapında marka bilinirliği en yüksek ve en prstijli implant markaları kullanılmaktadır. İmplant tedavileri ömür boyu garantilidir.

İmplant diş tedavisi günlük ve iş yaşantımı etkiler mi?

Çok büyük bir bölgeye işlem yapılmadıysa  genellikle ertesi gün günlük yaşantınıza geri dönebilir iş ve sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz.

 İmplant tedavisi süreci ne kadardır? Dişlerim ne zaman tamamlanır?

İmplant tedavisi süreci kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama 3 aydır. Bu 3 aylık süreçte implantların kemikle kaynaşması beklenir ve üzerlerine porselen kaplamalar yapılır.Yetersiz kemik kalınlığı ve miktarı olan hastalarda kemik tozu grefti veya sinüs lifting tedavisi gibi ek işlemler uygulanmışşsa bekleme süresi 6 aya kadar uzayabilir.

İmplant tedavisi herkese uygulanabilir mi?

Kontrol altında olmayan önemli bir sistemik hastalığınız yoksa yakın dönemde radyoterapi kemoterapi almadıysanız implant tedavisi yapılmasında bir sakınca yoktur. Uzman diş hekimi muayenesi sonrası yeterli kemik miktarı saptanırsa veya yeterli kemek miktarı olmamasına rağman ek işlemlerle(kemik tozu kemik grefti) önce kemik altyapısı oluşturulup ardından implantlar yerleştirilebilir.

İmplant tedavisi sonra implantlarımı ömür boyu kullanabilirmiyim,ömrü nedir?

İmplant tedavisi yapıldıktan sonra implantlar iyi bir ağız hijyeni ve diş bakımıyla ömür boyu kullanılabilir. İmplantların ömrü doğal dişler gibidir.

2-3 ay dişsiz beklemek istemiyorum geçici diş ,geçici protez yapılabilir mi?

Hastanın talebine göre, eğer kemik  uygun yapıdaysa ve okluzyon yapısı uygunsa implant tedavisi sonrası  geçici protezler yapılarak sosyal ve iş hayatınıza devam edebilirsiniz.

Hareketli protez damak kullanan hastalara da implant tedavisi uygulanabilir mi?

Hiç dişi olmayan uzun yıllardır tamamen dişsiz ağıza sahip hastalarda bile

Günümüz teknolojisiyle yeterli kemik varsa aynı seansta,yeterli kemik yoksakemik grefti kemik tozu sinüs liftng gibi kemik işlemlerle kemik oluşturulduktan sonra yapılan implantlar sayesinde sabit dişlere kavuşabilir hareketli protezlerinden kurtulabilir.

Özellikle alt çenede eksik dişi olan hastalarda takıp çıkartmalı protez kullanmak oldukça zordur. Konuşma ve yemek yeme esnasında dil ve yanaklardan kaynaklı alt protez sürekli oynar. İmplant tedavisi sonrası kazanılan  sabit dişlerle takıp çıkartmalı protezlerinizden kurtulabilir bu sorunları aşabilirsiniz.

Üst çene takıp çıkartmalı protezlerdeki damağı kapatan tasarımdan dolayı oluşan mide bulantısı sorunlarıdan da implant tedavisi uygulanarak sabit dişlerle kurtulmanız mümkündür.

En iyi implant merkezi, en iyi diş hastanesi ve en iyi implant markası

Dentavrasya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak, en iyi implant doktoru kadromuzla,  İstanbul en iy  implant merkezi olarak, en iyi implant markası ile implant tedavisi uygulanmasını önermekteyiz.

İstanbul  implant fiyatları nelerdir ?

İmplant tedavisi fiyatları merak konusudur. İmplantın kalitesine göre implant fiyatları değişmektedir. Kliniğimizde uzun yıllardır kullandığımız uzman çene cerrahı tarafından dünya çapında marka bilinirliği en yüksek ve en iyi mplant markaları kullanılmaktadır. İmplant tedavileri ömür boyu garantilidir. İstanbul’un en iyi implant merkezi olarak, İstanbul en iyi çene cerrahı ile uygun fiyatla tedavi olmak için 0216 362 77 77 arayarak iletişime geçebilirsiniz