Porselen Şeffaf diş teli ortodonti tedavisi nedir?

Porselen şeffaf braketler metal braket kullanmak istemeyen kişiler için alternatif bir çözümdür. Braketler ve diş teli şeffaf beyaz renktedir. Dolayısıyla çok az belli olurlar. Uzaktan fark etmek çok zordur. Metal diş tellerine göre daha estetik gözükmektedir İş ve sosyal hayatlarında hastalar rahatlıkla kullanabilir. Porselen şeffaf diş telleriyle metal diş telleri arasında tedavisi süresi açısında çok fark yoktur.

Porselen diş tellerinin dayanıklılığı son derece iyidir. Yoğun çay kahve ve sigara tüketilmesi sonucu bir miktar sararma görülürse ayda bir kez kontrollere gelindiğinde şeffaf lastikler değiştirilecektir.

Seramik porselen şeffaf diş teli ortodonti tedavisi neden sıklıkla tercih edilmektedir?

Porselen şeffaf diş teli tedavisi metal diş teli tedavisine göre çok daha estetik bir tedavi çeşidi olduğundan sıklıkla tercih edilmektedir. Kişiler iş ve sosyal yaşamlarındaki estetik kaygılar yüzünden porselen diş tellerine daha sıcak bakmakta ve kendilerini daha rahat hissetmektedir.

Dentavrasya Diş Kliniği olarak çok sayıda hastamıza porselen diş teli uygulanmıştır.

Metal diş teli tedavisi ve porselen diş teli tedavisi süresi açısından çok fark yoktur.

Porselen(seramik) şeffaf diş teli tedavisinde kontrole gelme sıklığım ne olacak?

Ortodonti tedavilerde kontrol sıklığı  aralığı 4-6 hafta arasında değişmektedir. Ayda bir kez kontrole gelmeniz yeterli olacaktır.