Invisalign (Şeffaf Plaklarla Telsiz Ortodontik Tedavi)

Telsiz Ortodonti tedavisi çeşidi olan Invisalign tedavisi, dijital ortodontide gelinen en son teknolojidir .  Kişiye özel olarak 3 boyutlu dijital ortamda tasarlanan şeffaf plaklar (aligner) sayesinde dişlerinizin çapraşıklığını düzeltirken ortodonti  tedavisi gördüğünüz belli olmaz.

Bireylerin Şeffaf plakla telsiz ortodontik tedaviyi tercih etmesindeki en önemli sebep , dişlerde bulunan çapraşıklığın düzeltilmesi esnasında ortodonti tedavinizin görünmemesidir. Bu yüzden son dönemde en çok tercih edilen telsiz ortodonti tedavisi çeşididir.

Porselen Şeffaf Diş Teli

Porselen şeffaf braketler metal braket kullanmak istemeyen kişiler için alternatif bir çözümdir. Braketler ve diş teli şeffaf beyaz renktedir. Dolayısıyla çok az belli olurlar.Uzaktan fark etmek çok zordur. Metal diş tellerine göre daha estetik gözükmektedir.İşve sosyal hayatlarında hastalar rahatlıkla kullanabilir. Porselen şeffaf diş telleriyle metal diş telleri arasında tedavisi süresi açısında çok fark yoktur.

Porselen diş tellerinin dayanıklılğı son derece iyidir.Yoğun çay kahve ve sigara tüketilmesi sonucu bir miktar sararma görülürse ayda bir kez kontrollere gelindiğinde şeffaf lastikler değiştirilecektir.

Seramik porselen şeffaf diş teli ortodonti tedavisi neden sıklıkla tercih edilmektedir?

Porselen şeffaf diş teli tedavisi metal diş teli tedavisine göre çok daha estetik bir tedavi çeşidi olduğundan sıklıkla tercih edilmektedir. Kişiler iş ve sosyal yaşamlarındaki estetik kaygılar yüzünden porselen diş tellerine daha sıcak bakmakta ve kendilerini daha rahat hissetmektedir.

Dentavrasya Diş Kliniği olarak çok sayıda hastamıza porselen diş teli uygulanmıştır.

Metal diş teli tedavisi ve porselen diş teli tedavisi süresi açısından çok fark yoktur.

Metal Diş Teli

Metal diş teli tedavisi en çok kullanılan ortodontik tedavi yöntemlerindendir. Metal olduğu için fark edilir fakat kırılma kopma ihtimali en düşük ortodontik tedavi şeklidir.Tedavi diğer ortodonti tedavilerine oranla biraz daha kısa sürede tamamlanmaktadır. Diş teli fiyatı açısından diğer ortodontik tedavi yöntemlerine göre daha uygun fiyatlıdır.