Invisalign Şeffaf Plakla Ortodonti Tedavisi (Telsiz diş  düzeltme) nedir?

Telsiz Ortodonti tedavisi çeşidi olan Invisalign tedavisi, dijital ortodontide gelinen en son teknolojidir. Kişiye özel olarak dijital ortamda tasarlanan şeffaf plaklar (aligner) sayesinde dişlerinizin çapraşıklığını düzeltirken ortodonti  tedavisi gördüğünüz belli olmaz. Bireylerin InvisalignŞeffaf plakla telsiz ortodontik tedaviyi tercih etmesindeki en önemli sebep , dişlerde bulunan çapraşıklığın düzeltilmesi esnasında ortodonti tedavinizin görünmemesidir. Son dönemlerde en çok tercih edilen  telsiz ortodonti tedavisi çeşididir.

Şeffaf plakla ortodontik tedavi  öncesinde tedavi sonucunu görebilecek miyim?

Evet. Şeffaf plakla telsiz ortodontik tedavi öncesinde tedavinizin sonucunu üç boyutlu olarak sanal ortamda görebilirsiniz  Tedavi planınız sanal ortamda oluşturulduktan sonra tedavi sonunu üç boyutlu olarak görebilirsiniz.

Şeffaf plakla  (telsiz diş düzeltme ) dişler nasıl düzeliyor?

Kişiye özel olarak dijital ortamda tasarlanan şeffaf plaklar (aligner) sayesinde dişler istenilen pozisyona göre hareket eder. Plaklar sıra numarasına göre 10 gün boyunca takılır ve sonrasında diğer plağa geçilir.

Herkes  şeffaf plakla telsiz ortodonti tedavisi yaptırabilir mi?

Şeffaf plakla ortodonti tedavisine uygun olup olmadığınız diş hekiminizin muayenesi sonucunda netleşecektir. Orta ve hafif diş çapraşıklıkları şeffaf plakla ortodontik tedavi ile tedavi edilebilir.

Şeffaf plakla ortodonti tedavisi telsiz ortodontik tedavi avantajları nelerdir?

Telsiz ortodonti şeffaf plakla ortodonti tedavisinde kullanılan plakların neredeyse görünmez olması sebebiyle oldukça tercih edilmektedir. Estetik olmasının yanısıra birçok avantajı vardı

  • Özel günlerinizde (düğün,toplantı,iş görüşmesi,fotoğraf çekimi) kısa süreli olarak plakları çıkartıp tedaviye kısa bir mola verebilirsiniz.
  • Beslenme açısından herhangi bir kısıtlama olmadan telsiz ortodonti şeffaf plakla tedavinize devam edebilirsiniz. Yemek yerken şeffaf plakları çıkarıp dilediğinizi yiyip içebilirsiniz
  • Diş Fırçalama ve diş ipi kullanımının diğer ortodonti tedavilerine  göre çok daha kolay olmasından dolayı şeffaf plakları çıkararak  ağız hijyenini en iyi şekilde sağlayabilirsiniz.
  • Diğer tel  tedavilerindeki , braket kopması ya da tel batması gibi durumların olmaması diğer bir avantajdır.

Telsiz ortodonti tedavisinde (şeffaf plakla tedavi)  kontrollerim ne sıklıkta olacak?

Kontroller ayda bir gerçekleşecektir. Her kontrole geldiğinizde diş hekiminiz size 2 adet yeni şeffaf plak teslim edecektir. Tedavi sürecinde  Şeffaf plaklar 15 günde bir değiştirilir.

Şeffaf plakları ne kadar süre ile takmam lazım?

Şeffaf plakları günde ortalama 20-22 saat takmanız gereklidir. yemek yerken veya sıcak bir şey içerken çıkartmanız önerilmektedir. Önemli bir toplantınız veya düğün fotoğraf çekimi gibi etkinliklerde 3-4 saatliğine çıkartabilirsiniz.

Invisalign tedavisi şeffaf plak (telsiz ortodonti )tedavisi midir?

Evet invisalign şeffaf plak (telsiz ortodonti )tedavisidir. Gelişen teknolijiyle birlikte en çok tercih edilen ortodonti tedavileri arasına girmiştir.

Ağzımdaki şeffaf plak fark edilir mi?

Kontrollere gelen hastalarımızdan gelen geri dönüşlerle kimsenin ağızlarındaki şeffaf plakları fark etmediği yönündedir.Hastalarımız güvenle gülümseyebildiklerini ve çok rahat olduklarından bahsetmektedir.

Normal diş teli ile mi yoksa şeffaf plakla mı (telsiz ortodontik tedavi) tedavim daha kısa sürer?

Orta seviyeli çapraşıklık tedavilerinde şeffaf plakla tedavi uygulanabildiği için tedavi genellikle daha kısa sürmektedir.Tedavi süreci ve uzunluğu vakadan vakaya değişmektedir

Şeffaf plak tedavisine hemen başlayabilirmiyim?

Şeffaf plak telsiz ortodontik tedaviye başlamadan önce diş taşlarının temizlenmesi ,ağızdaki çürüklerin uzaklaştırılması tedavi sürecinde problem çıkartmaması açısından önemlidir. .

Çok fazla çay kahve ve sigara tüketimi şeffaf plakları sarartır mı?

Yoğun çay Kahve ve sigara tüketimi şeffaf plakları sarartabilmektedir.Fakat şeffaf plaklar sararsa bile 15 günde bir yeni plakla değişeceği için yeni temiz plaklarla tedaviniz devam edecektir.

Şeffaf plakla  ortodonti tedavisi  (Telsiz Ortodontik tedavi) ücreti fiyatı nedir?

Şeffaf plakla ortodonti tedavisi fiyatları normal diş teli fiyatlarına göre biraz daha pahalı bir tedavi yöntemidir. Telsiz ortodontik tedavi yani şeffaf plakla ortodonti tedavisi fiyatları için kliniğimizi arayarak ve ücretsiz analize gelerek daha net fiyat bilgisi alabilirsiniz

0216 362 77 77