Porselen diş  kaplama nedir?

Çeşitli nedenlerle madde kaybına uğramış dişlerde porselen malzemesi kullanılarak dişin üstünün tamamen kaplanması işlemidir. Porselen diş kaplama  dişe zarar vermez, dişin ömrünü uzatır.

Dişlerin kaplanması dişe zarar verir mi?

Hayır tam aksine dişin üzeri porselen ile kaplanarak dişin ömrünü uzatır. Koruyucu bir uygulamadır.

Porselen diş kaplama ile porselen köprü arasındaki fark nedir?

Porselen diş kaplama, tek dişin üzerine yapılır. Porselen köprü ise en az bir diş eksikliğinde komşu dişlere küçültme işlemi yapılarak o dişler köprü ayağı olarak kullanılarak yapılan bir işlemdir. Eksik dişler tamamlanmış olur.

Metal altyapılı porselen diş kaplama nedir?

Porselen hassas bir malzemedir. Dolayısıyla alt yapısında güçlü bir materyale ihtiyaç duyar. Metal alaşımdan yapılan metal destekli  porselen diş kaplaması her ne kadar hala en çok kullanılan tedavi şekli  olsa da zamanla diş etinde gri renk yansıması yaratabilir. Bu gibi durumlarda estetik açıdan önemli olan bölgelerde zirkonyum diş kaplama tedavisi önerilmektedir.

Zirkonyum altyapılı porselen diş kaplama nedir?

Metal destekli porselen kaplamaya  alternatif olarak estetik  sonucu çok yüksek olan zirkonyum  porselen kaplama  tercih edilmektedir. Zirkonyum diş kaplama çiğneme kuvvetlerine karşıoldukça yüksektir ve  tatmin edici estetik sonuçlar vermektedir. Işık geçirgenliği sayesinde doğal dişlere en iyi alternatif zirkonyum kaplamadır. Doğal dişin görüntüsü tam olarak yakalanır

Porselen diş kaplama kaç seansta biter?

2-3  seansta bitirilir. İlk seans kesim yapılıp ölçü alınır, ikinci seansta da laboratuvarda kişiye özel olarak üretilmiş olan porselen kaplama  veya köprü provası yapılır. Hastanın beğenisine göre ağız ortamında simante edilip yapıştırılır.. Laboratuvar aşamasında hastayı dişsiz bırakmamak gerekir. Geçici dişler 1.seansta alınan ölçüyle aynı seansta  yapılarak ağıza takılır. Hasta ilk seansta geçici dişi takılarak uğurlanmış olur. Cad-cam sistemlerinde ise diş kesimi yapıldıktan 2 ila 3 saat sonra daimi porselen diş bitirilir, aynı gün içinde porselen kaplama bitmiş olur.

Porselen diş kaplama tedavisi fiyatları nedir?

Porselen diş kaplama  fiyatları tercih edilen porselen türüne göre değişmektedir.Zirkonyum diş kaplama fiyatı ve porselen diş kaplama fiyatları hakkında bilgi almak için ücretsiz muayeneye gelebilir veya 0216 362 77 77 arayarak fiyat bilgi alabilirsiniz.