Diş tedavisinde yeni ve en önemli dallar arasında bulunan implant, mevcut dişsizliği gidermek için uygulanan bir tedavi yöntemidir. en sağlıklı ve en etkili çözümler arasında yer alan implant tedavisi, doğal dişe en yakın dişlerdir.

İmplant Tedavisinde Hangi Markalar Uygulanır?

80’li yıllardan itibaren implant tedavisi gelişmeye başlamıştır. Günümüzde ülkemizde ve dünyamızda tedavi, 600 kadar markadan oluşmaktadır. Ülkemizde bu markalardan 90 tanesi uygulanmaktadır. Yerli markalar olduğu gibi tedavi için yabancı markalar da kullanılıyor. Son dönemlerde implant tedavisi için kullanılan markalarda bir ticaret söz konusu olmuştur. Bu da sektörün içinde bir takım sıkıntılı durumların oluşmasına da neden olmuştur.

Bir klinikte tedavi görmek isteyen hasta için pek çok farklı marka sunulmaktadır.  Fakat bu markalar ile ilgili kayda değer bir yorum yapılmıyor. Hal böyle olunca implant tedavisinde ve implant markalarında kafalarda pek çok soru işareti bulunuyor. Herkes kendine göre en iyi implant markası kullandığını söylüyor.

En İyi İmplant Markası Nedir?

Dünya pazarında implantlar 3 ana gruba ayrılmaktadır. Bunlardan ilki implant tedavisinin bulunduğu dönemden bu yana piyasada olan markalardır. İkinci grubu ise piyasada uzun süredir yer almayan fakat daha sonra kaliteli şekilde piyasaya giriş yapan markalar oluşturmaktadır. Bu markalar aynı zamanda tedavide en iyi markalar arasında yer almaktadır. 3. Ve son grup olarak ise implant markalarında ilk grubu taklit eden markalar bulunmaktadır. İlk markalar gibi olan ve onlara özgü olan pek çok noktada üçüncü grup taklit etmektedir.

İlk markalar genelde en iyi implant markası olarak kabul edilmektedir. İkinci grup markalar ise birinciler kadar eski değildir. Fakat bu markalar da ilk grup kadar kaliteli ve kullanışlı bir grup olmaktadır. Pek çok hekim ülkemizde birinci grupta yer alan markaları önermektedir. İkinci grupta yer alan markalar da yine pek çok başarı hekim tarafından önerilmektedir. Fakat 3. Grupta yer alan markalar diğer iki gruba göre bir tık daha geride kalmaktadır. Bunlar da kullanılan implantlardandır.